یک سوال

از میان خواننده‌های این وبلاگ کسی هست که در مورد "متل - خانهء بخردی" در اصفهان چیزی شنیده باشه؟ عکسی؟ وب سایتی؟ شماره تلفنی؟ آدرسی؟

________________________

گفتم اصفهان... حتما شا‌هکار‌های شاه‌عباسی سارای وبلاگ ژرفا و همسرش رو ببینید... این زن و شوهر واقعا خلاق و باسلیقه هستند.

 

/ 3 نظر / 19 بازدید
زی

سلام این از روزنامه کیهان ..... خانه تاريخي بخردي اصفهان واقع در محله سنبلستان بازسازي و به محل اقامتگاه سنتي براي گردشگران تبديل شد. اين خانه تاريخي كه به شماره 9088 در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است، 700 مترمربع مساحت، 1200 مترمربع زيربنا و 8 اتاق با 25 تخت دارد كه براي بازسازي آن 15 ميليارد ريال سرمايه گذاري شده است. در مرمت و بازسازي اين بناي تاريخي به استحكام بخشي و احياي بنا توجه خاصي شده است و در مرمت آن ريتم طاقچه ها و نظم درگاه هاي داخلي، تقريبا مطابق سبك صفويه تنظيم شده و با ايجاد كانال هاي جريان هوا، رطوبت كاملا مهار گرديده است. طبق مطالعات به عمل آمده خانه تاريخي بخردي به دوره صفويه تعلق دارد. خانه به سبك خانه هاي ايوان دار ساخته شده است. در اين گونه خانه ها، ايوان نسبتا فراض در قسمت مياني ساختمان احداث مي گردد به طوري كه تالار اصلي در جبهه شمالي اين ايوان و اتاق هاي كناري در شرق و غرب ايوان قرار گرفته است. گفتني است اين بناي زيبا كه جزء 1000 بناي تاريخي اصفهان محسوب مي شود اكنون آماده پذيرايي از گردشگران به ويژه خارجيان است تا از فضاي منحصر به فرد آن استفاده گردد.

زی

هتل سنتی بخردی معرفی هتل ها و مراکز اقامتی مهمانسراها مهمانپذیرها در استان اصفهان و شهرهای اصفهان - نجف ... معرفي اصفهان. معرفي هتل ها و رزرو. پيگيري رزرو. خبرها. نقشه ...www.esfahanhotels.org/hotels/view/hotelid/18.html - Im Cache