ازدواج مرد ایرانی و زن خارجی

فرزند و یا فرزندان حاصل از این ازدواج تمام حقوق شهروندی ایرانی را خواهند داشت و می‌توانند شناسنامه و گذرنامه ایرانی داشته باشند بدون هیچگونه مشکلی. در صورت فوت پدر فرزندان می‌توانند کلیه اموال و دارایی‌های پدر در ایران را به ارث ببرند. برای ثبت این ازدواج نیازی به مجوز دولت ایران نمی‌باشد.

 

ازدواج زن ایرانی و مرد خارجی

فرزند و یا فرزندان حاصل از این ازدواج (که حتما با مجوز دولت ایران می‌تواند صورت بگیرد) هیچگونه حق و حقوق شهروندی ایرانی را نخواهند داشت (چون تابعیت ایرانی فقط از پدر به فرزند می‌َرسد!! مگر مادر هم آدم است؟!!) و نخواهد توانست شناسنامه و گذرنامه ایرانی داشته باشد و حد اکثر با مجوز دولت ایران می‌تواند به عنوان همراه تا قبل از هجده سالگی به گذرنامهء ایرانی مادر اضافه شود. در صورت فوت مادر هیچگونه ارثی از اموال و دارایی مادر در کشور ایران به فرزند و یا فرزندان و شوهر خارجی نخواهد رسید. مادر همچنین به صورت پیش‌فرض حق طلاق ایرانی نخواهد داشت مگر با اجازه شوهر. همچنین اجازهء صدور گذرنامهء ایرانی مادر با کسب اجازهء شوهر خارجی خواهد بود!!!

 

/ 16 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سوسکی به روژین

روژین جان این جا خود سفارت میدونه که ملت اول ازدواج غیر ایرونی میکنن و تا مجبور نشن نمیرن ازدواج شرعی کنن. واسه همین آخوندهای مورد تایید سفارت میان تاریخ ازدواج شرعی و تشرف داماد به اسلام رو در زمان گذشته یعنی قبل از ازدواج غیر ایرانی ثبت میکنن که سفارت هم بهشون گیر نده. برو با یک آخوند مورد تایید سفارت صحبت کن حتما راه و چاه بهت میگه من دوستای ایرونیم که با کانادایی ازدواج غیرایرونی کردن و تا سالها بعد ازدواجشون رو توی سفارت اعلام نکردن همین کار رو کردن و همه مدارکشون رو هم سفارت تایید کرده.

ش.خ

بعله

روژین

مرسی خانمی. حالا باید آقای شوشو رو راضی کنم مسلمون شه. اونم از مذهب گریزونه. چه کنیم که هرچی میکشیم از این قوانین ابلهانه و زن ستیزه. [گل][گل]

لیلا

احمقانه ترین قانونی که یک کشور میتونی داشته باشه. حال آدم بد میشه رسما.

40تیکه

خداییش سوسکی جان اگه بچه های مورد دوم تابعیت ایرانی نگیرن چیزی که از دست نمی دن یه چی هم سیو میکنن! [چشمک] آدم سری رو که درد نمی کنه رو دستمال نمی بنده. البته هر جوری که فکر کنی به آدم زور میشینه ها چه دلت نخواد تبعه ایرانی باشی چه بخوای.

ساعت شنی

حالا هی ما بنشینیم و از تاریخ و تمدنمان داد سخن بدهیم! و جالب این که عده زیادی از مردم حتی نمی‌دانند چنین قانونی وجود دارد...

اشکان رحمانی

احساس میکنم مدتهاست که تو ایران ازدواج شده یه جور کسب. البته درباره اکثریت صحبت میکنم. درباره خارج از ایران هم چون زندگی نکردم نمیتونم نظر بدم .میدونی دیگه اون معنی و ارزش سابق رو نداره... انگار تمام ارزشها دارند به سمت پوچی سرازیر میشن...باید ایران زندگی کنی تا درک کنی چی میگم... یک سری از آدمها هم ازدواج رو دوای همه عقده ها,کمبودها و مشکلاتشون میدونند و از روی استیصال میخوان به یه چیزی چنگ بندازند. ولی ازدواج واقعا راه حل نیست... [ناراحت][سوال]

اشکان رحمانی

اینجا بی اعتمادی و بی هویتی بیداد میکنه سوسکی عزیز. انگار آدمها دیگه به هیچ صراطی معتقد نیستند و ارزشها شده ضد ارزش! همه فقط میگذرونیم . و میدونی؟ حقیقت تلخه دیگه کاریش نمی شه کرد.

سوسکی به اشکان رحمانی

اشکان جان اینجا این مساله ازدواج = راه حل به شدت ایران وجود نداره چون روابط قبل از ازدواج آزاد هست و کسی مجبور به ازدواج نیست برای برآورده کردن نیازهاش. توی ایران متاسفانه به خاطر شرایط دشوار اقتصادی و فرهنگی و مذهبی خیلی از ازدواج‌ها شده بیزنس.

مهران

قوانین هر مملکتی از تفکر و بینش مردمش نشأت میگیره ! اگه مواردی مثل این به نظر ما ایراده پس باید تفکرمونو اصلاح کنیم ! بقه چیزها خود به خود درست میشه ! حالا اگه دین و هزارتا چیز دیگه هم بیارن تو قوانین ببین چه افتضاحی از آب در میاد ! بیا و ببین ! [سبز]