دهه شصت

تقدیم به همهء سی و خورده‌ای ساله‌هایی که بهترین سال‌های جوونی‌شون توی دههء شصت در ایران سوخت...

گوش کنید به آهنگ «دههء شصت» از محسن نامجو - کنسرت سن فرانسیسکو:

 

 

http://www.iranian.com/main/2008/dah-e-shast

مربوط:دههء شصت، دنیا سیاه بود!

/ 4 نظر / 10 بازدید
اشکان رحمانی

هم ندونسته جوونی خودشونو سوزوندند و هم جوونی ما رو... خیلی بیخودی و الکی... باحال می نویسید... نوشته هاتونو دوست دارم...

Tila

سوسکی جونم من نمیخواهم باکلاس بازی در بیارم ها من گشته مرده آهنک ایرانی هستم مخصوصا قری هاش حتی با مردی گفتن زنی گفتن خانم سوزان روشن هم کلی حال میکنم. اما اصلا نمیتوانم این آهنگهای جدید فارسی رو گوش کنم. هر کاری می کنم با این آقای نامجو ارتباط برقرار نمی کنم در عوض سردردی می گیرم که نگو. آن گروه آبجیز رو هم اصلا نمی فهم. آن آهنگ هست موزیک موسیقی هست اسمش چی هست؟ چرا اینقدر این سبک زیاد شده . چرا من نمیفهم چرا از اینها لذت نمی برم؟ نکنه نا خالص ام داره زیاد میشه؟ راه چاره ای کمکی چیزی به فکرت نمیرسه؟!من خیلی وقتها باهات هم سلیقه بودم اما اصلا فکر نمی کنم شما هم از نامجو لذت ببری.من اینقدر ازش بدم بیاد. من برم یه فکری به حال خودم کنم.

سوسکی به تیلا

تیلا جونم من خودم رو جزو طرفداران نامجو به حساب نمیارم ولی شعر این آهنگ خداییش بد جوری وصف حال اون سالهای جوونی ماها توی دهه’ شصته... حال و هوای مدرسه و خیابون و صدا و سیما و خونه و ... وگرنه موسیقی آلترناتیو ایرانی هنوز چند دهه ای به نظر من لازم داره تا به یک پختگی نسبی برسه به نسبت موسیقی آلترناتیو در سطح جهانی.

40تیکه

مرسی سوسکی جونم. دهه سیاه شصت! باز هفتاد یکم بهتر بود. [ماچ][قلب]