فرق کانادا با آمریکا

کانادا:

نام بیمار: قلی قلی‌خانی

شماره بیمه خدمات درمانی بیمار: ١٢٣ ۴۵۶ ٧٨٩

آلرژی ها: پنی سیلین

انواع داروهای مصرفی: هیچ

______________________

آمریکا:

نام بیمار: قلی قلی‌خانی

شماره بیمه خدمات درمانی بیمار: ١٢٣ ۴۵۶ ٧٨٩

آلرژی ها و داروهای مصرفی: آلرژی به پنی سیلین

مذهب بیمار: هیچ

پرستار با نهایت تعجب و در آوردن چند شاخ روی سرش: یعنی حتی به خدا هم اعتقاد ندارید؟

بیمار در نهایت تعجب و ترس از انتقام پرستار: خخخخب... یییییعنی ... یعنی اسپیریچوال هستم....

پرستار در حالی که توی فرم مینویسد اسپیریچوال و در حال کشیدن نفس راحت: اوکی... اونم بد نیست!

 ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پ.ن. من برگشتم. نمی‌رسم بنویسم چیزی فعلا. تا بعد.

 

/ 8 نظر / 26 بازدید
پروین

عزیززززززززززززم :( باباشون بسوزه! بیمه نداشتی؟ >D:<

سوسکی به پروین جون

پروین جون بیمه دارم اما توی بلاد شیطان بزرگ اول پول رو نقد ازت میگیرن و بعد حواله ات می‌کن به بیمه... حالا بیمه داره میگه چرا اون موقعی که رفتی بیمارستان قبل از ثبت نام با بیمه مسافرتی تماس نگرفتی؟ شما فکر کن که آدم رو به مرگ باشه و اولین کاری که بکنه این باشه که توی بیمارستان با بیمه مسافرتی تماس بگیره (ساعت 2ونیم صبح)

روژین

سلام واقعا خدمات درمانی در امریکا گرونه، در رو هم نداره. متاسفم که حالت بد بوده. حالا بهتری؟

سوسکی به روژین

آره بهترم روژین جان

40تیکه

اگه بیمه دبه در آورد بنداز گردن شرکت مگه سفر کاری نبوده؟ جدی مذهب رو می پرسن؟ دوستی دارم ساکن اونجاست می گفت عین ایران فقط با درآمد بیشتر که با این اوضاع اقتصادی بعید میدونم دیگه درآمدی در کار باشه. اینجا که اوضاع کمی بهم ریخته است. نوکیا تمام استخدام هاشو کنسل کرد. فقط 170 نفر رو از ریسرچ سنترش انداخته بیرون حالا باید یه گوشه ای براشون کار پیدا کنه. آی من لجم میگیره یه مشت ابله تو آمریکا که خودشونو خدای بقیه ملل فرض میکنن اینجوری گند زدن به کل اقتصاد دنیا. از 2000 این دومین دفعه است که همه بدبختی ها از دست این خنگولاست. راستی مواظب خودت باش.

Naghmeh

سوسکی جان، دليل پرسيدن مذهب در فرم بيمارستان در آمريکا رعایت کردن موارد مربوط به اون مذهبه. یک نمونه اش مربوط به وقتیه که خدای نکرده بیمار فوت میکنه و مثلا یهودی ها اجازه کالبد شکافی رو نمیدن یا مسلمون ها باید بلافاصله فرد رو به خاک بسپرن. اون پرستار هم ۱۰۰٪ آدم مذهبی و متعصبی بوده اما خب در آمریکا همه پرستارا اینجوری نیستن. اميدوارم هرگز نه در کانادا نه در آمريکا نه در هيچ جای ديگه سراغی از بيمارستان نگيری و همیشه شاد و سلامت باشی و خلاصه تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد.

سوسکی به نغمه

نغمه جان من میدونم که این سوال مذهب رو برای چی میپرسن. اینجا توی کانادا هم من هر بار عمل جراحی داشتم این سوال رو پرسیدن و در صورتی که جواب لامذهب بوده هیچ عکس العملی نشون ندادن. نکته‌ای که من می‌خواستم نشون بدم عکس العمل مسول ثبت نام بیمارستان به جواب بیمار بود و نه نفس سوال.

مهران

خوب ممکنه اون پرستار بیچاره یک آدم مذهبی بوده باشه و از اینکه خودتو بی مذهب نشون دادی تعجب کرده و خواسته یکمی به راه راست هدایتت کنه [زبان] [چشمک]